Kas vagia tavo laiką?

Ko gero, tėvai tau dažnai sako: „Turi skirti daugiau laiko mokymuisi, pamokų ruošai!“. O tu nesupranti, kaip jie nemato, kad to laiko ir taip trūksta: čia - rytas, čia jau - vakaras... Kartais visai nelieka laiko ruošti pamokas, o ką jau kalbėti apie tai, kad skirtum tam dar daugiau laiko!

Tada noriu tavęs paklausti, ar kada pastebėjai ar susimąstei, kur gi dingsta tavo laikas? Mes visi turime laiko tiek pat – lygiai 24 valandas per parą. Tik dienos pabaigoje vieni gali išvardinti didžiausią sąrašą darbų darbelių, ką nuveikė per dieną, o kiti – vos kelis. Kodėl? Kas vagia laiką?

Laiko vagys!
Ar kada girdėjai apie juos? O gal teko kada nors juos sutikti? Atskleisiu tau kelias paslaptis, kaip juos atpažinti.

Štai tu pagaliau sėdi prie savo rašomojo stalo ir nusiteiki mokytis, išsitrauki vadovėlius ir sąsiuvinius. Ir staiga skamba tavo telefonas. Pasirodo, skambina draugas, kuris neturi ką veikti, ir nusprendė su tavimi paplepėti. Neapsigauk! Tai laiko vagis tavo draugo balsu... Jei ilgai plepėsi, net nepajusi, kaip jis pavogs tavo mokymosi laiką.

Žinok, laiko vagys puikiai užsimaskuoja, ypač tada, kai jie virsta tavo išmaniuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu. Pypsinčiais, taip gerai pažįstamais signalais jie  kviečia tave patikrinti kokią nors gautą žinutę kuriame nors socialiniame tinkle. Tu atidedi į šoną knygą, ir planuoji patikrinti tik tą vieną vienintėlę žinutę, bet jos vis pypsi ir pypsi, vis nesibaigia, kol galutinai tave įtraukia, nukreipia tavo dėmesį ir vėl pavagia tavo mokymosi laiką...

Galiausiai tu vėl ėmiesi vadovėlių, tik mintys kažkur klaidžioja ir niekaip negali susikaupti, o mokytis taip tingisi... Tad pagalvoji, kad nieko neatsitiks, jei dar nueisi į virtuvę ko nors užkąsti ar išgerti arbatos. Tačiau gerti arbatą mokantis – tikra nuobodybė! Ir nusprendi, kad kol gersi arbatą, gali šiek tiek „pramankštinti“ televizoriaus nuotolinio valdymo pultelį ir pasižiūrėti, ką įdomaus rodo televizija. Tuo tarpu laiko vagys nesnaudžia. Jie jau pastebi, kad vis atidėlioji mokymąsi, ir vėl pavagia tavo laiką, sudomindami tave kokia nors įdomia televizjos laida...

Ir kas galiausiai atsitinka, kai laiko vagys nuolat tave apšvarina?

Tu supranti, kad laikas kažkur dingo. Tada imi nerimauti, kaip viską spėsi, nerviniesi, gal net tampi piktas, ir mokytis tampa sunku, žinios niekaip „nelenda“ į galvą. Jei tai kartojasi nuolat, tavo mokymosi rezultatai prastėja, kai kurie darbai taip ir lieka nepadaryti, o žmonės, kurie tikėjo tavimi, lieka nusivylę. Čia pats blogiausias scenarijus, kas tau gali nutikti, jei nekovosi su savo laiko vagimis. Tad dabar, kai jau žinai, kaip juos atpažinti, neleisk laiko vagims tau sutrukdyti.

Paaugliams skirtoje programoje „Meškino laikrodis“ gali sužinoti, kaip planuoti savo laiką. Skaityk apie tai daugiau čia.

Ir jei turi klausimų, drąsiai rašyk man čia.


Grįžti atgal