Kodėl svarbu pažinti save?

Kada nors susimąstei apie tai, ar gerai pažįsti save? Tau ko gero norisi atsakyti: „Žinoma, kad pažįstu! Argi įmanoma nepažinti savęs?

Kai matai gatvėje pro šalį einančius savo bendraamžius, tikrai nesakai, kad juos pažįsti. Kai ateini, pavyzdžiui, į kokį nors naują būrelį ar užsiėmimą pirmą kartą, dažniausiai nei vieno ten esančio paauglio nepažįsti. Tačiau jau po pirmo ar antro karto, susitikęs vieną iš jų gatvėje, ko gero, tikrai pasisveikini, o kitiems pasakai, kad tą panelę ar vaikiną pažįsti. Tačiau ar tikrai? Ką apie jį ar ją jau žinai? Vardą... Dar vieną, kitą faktą ir...?

Kad tikrai gerai pažintum žmogų, reikia ilgai ir daug su juo bendrauti. O kartais tam neužtenka ir viso gyvenimo. Lygiai taip, kaip ir pažinti save. O ką, jei dabar Tavęs paprašyčiau labai greitai, per vieną minutę, papasakoti man apie save? Koks/kokia esi? Ar pavyktų kalbėti apie save nesustojant visas 60 sekundžių? Pabandyk!

Na ir kaip? Pavyko? Kiek sakinių apie save pasakei lengvai ir ties kelintu ėmė darytis vis sunkiau? Taigi, apie save kalbėti yra kur kas sunkiau nei apie kitą žmogų. Ir tik todėl, kad mes per mažai galvojame, ar gerai pažįstame save.

Savęs pažinimas – ilgas kelias, ir kaip minėjau, gali trukti net visą gyvenimą. Juk mes nuolat augame, tobulėjame, keičiamės, įgauname vis kitokios patirties, todėl vėl ir vėl tenka pažinti save iš naujo...

Paaugliai, kurie save gerai pažįsta, žino, kokie jie yra, kokios jų stipriosios savybės, kokios silpnosios, ką jie mėgsta, ko nemėgsta ir t.t. Tai leidžia jiems labiau pasitikėti savimi, pasiekti geresnių mokymosi rezultatų, ir netgi geriau sutarti su draugais, tėvais, kitais žmonėmis. Jie yra drąsesni, atkaklesni ir  laimingesni, labiau gerbiami ir mylimi kitų.

Jei ir Tu norėtum to pasiekti, turi skirti laiko ir pastangų vis labiau pažinti save. Ir tam yra daug įvairiausių būdų, kuriais ir dalinsiuosi šiame tinklapyje. Užsiprenumeruok mūsų naujienas, esančias šio puslapio dešinėje. Ir tai, kad nuolat skaitysi šiuos paaugliams skirtus straipsnius, skatins Tave daugiau susimąstyti, padės tobulėti ir geriau pažinti save. To Tau ir linkiu!


Grįžti atgal