Kas yra tas tikslas ir kam jo reikia...?

Ar Tau kada nors buvo taip, kai atrodė, kad jau viskas nusibodo ir Tu nebežinai, ko imtis? O gal būna taip, kad Tu nieko nebenori daryti arba netgi nežinai, ko nori? Štai čia tau ir pakišą koją tikslas, kitaip tariant, tai, kad Tu jo neturi..

Manęs vaikai dažnai klausia: “.. kas gi yra tas tikslas, ar koks nors noras ir yra tikslas?”. Ne, jokiu būdu. Tai, kad Tu šiuo metu nori sukrimsti kokį nors saldainį ar išbėgti į kiemą su geriausiais draugais, dar nėra tikslas. Tai tik paprasčiausi norai, kuriuos gali įgyvendinti čia ir dabar.

Štai keli pavyzdžiai, kurie leis Tau geriau suvokti, kas gi yra tikslas. Prisimink, ištrauką iš knygos (ar filmuko) Alisa stebuklų šalyje :

„ – Atsiprašau, gal pasakytumėte man, kur toliau eiti?
-  O kur tu nori patekti? – paklausė katinas.
- Man nesvarbu... – atsakė Alisa.
- Tada nesvarbu, kuriuo keliu eiti, - tarė katinas.“

Alisai nesvarbu, kur eiti, nes ji neturi jokio konkretaus tikslo, kur norėtų patekti. Todėl katinas jai ir negalėjo parodyti, kuriuo keliu eiti. Lygiai taip pat atsitinka, kai išeini pasivaikščioti su draugais. Jei norite nueiti į tam tikrą vietą, pavyzdžiui, į artimiausią futbolo aikštelę, tai turite tikslą ir einate tuo keliu, kuriuo reikia. O jei išeinate pasivaikčioti be konkretaus tikslo, tai sukate tiesiog ten, kur akys mato ir kojos veda. Argi ne taip?

Tai štai, taip yra ir su Tavo tikslai. Jei Tu sportuoji, tai turi žinoti, ko nori pasiekti treniruodamasis, t.y. turi turėti tikslą. Antraip, treniruotės Tau greitai nusibos. Jei Tu mokaisi anglų kalbos, turi žinoti, kiek nori išmokti, per kokį laikotarpį ir kam Tau to reikia. O jei ir čia neturėsi tikslo, tai nepasieksi gerų rezultatų, kuriais didžiuotumeisi. Lygiai taip pat - ir visose kitose srityse.

Štai dar vienas pavyzdys, kam gi reikalingas tikslas. Jei Tau duotų daug dėlionės detalių ir lieptų sudėti jas į vieną paveikslą, tačiau neduotų jokio piešinio pavyzdžio. Kaip sudėtum? Kaip žinotum, koks piešinys turi gautis, jei nei karto jo nesi matęs? Tas piešinys, dėlionės instrukcija, ir yra tikslas, kurį turėtum pasiekti dėliodamas detales. Tačiau jei jo neturi, tikslo pasiekti nepavyks.

Ko gero dabar jau supranti, kaip svarbu turėti tikslą, apsispręsti, kuriuos keliu nori eiti ir ko pasiekti. Tik nepradėk nuo didelių tikslų, kurių įgyvendinimas Tavęs laukia už kelių ar keliolikos metų. Juk pasiektas norimas rezultatas artimiausiose varžybose, gautas geras kontrolinio darbo pažymys ir netgi smagiai suorganizuotas draugų vakarėlis – gali būti Tavo tikslas. Užsirašyk savo tikslus. Taip išmoksi džiaugtis paprastais, nesudėtingais savo pasiekimais, rezultatais ir neprarasti noro ką nors veikti.

Tad pradėk nuo nedidelio pirmojo žingsnelio – sugalvok ir užsirašyk artimiausio savo savaitgalio tikslą, ir su džiaugsmu jį įgyvendink!

O jei nori daugiau sužinoti apie tai, kaip užsibrėti savo tikslus ir jų siekti, gali susitikti su manimi gyvai paaugliams skirtoje programoje apie tikslus „Vau, aš galiu!”.


Grįžti atgal