"Prietrankos dienoraščio" populiarumo paslaptis

Jei dar neatradai šios knygų serijos, skirtos paaugliams, o ypač paauglėms, tai aš Tau nuoširdžiai "baltai" pavydžiu, nes dar galėsi patirti daug gerų emocijų skaitydamas(a). Nepatikėsi, bet reguliariai ieškojau internete informacijos, ar jau pasirodė vis kita dalis, o neseniai taip apsidžiaugiau, pamačiusi, kad jau lietuviškai yra išleista aštuntoji!

Atspėjai :) Aš tikrai ją iš karto nusipirkau...

Šios knygos taip įtraukė mane, kad galiu tik įsivaizduoti, kokia būčiau "pamišusi" dėl jų tada, jei jas būčiau galėjusi skaityti tada, kai buvau paauglė! Ir vos tik įsigydavome naują dalį, abi su mano paaugle dukra varžydavomės, kuri pirmesnė skaitys.

Rachel Renėė Russell knygų serija Prietrankos dienoraštis sulaukė didžiulio pasisekimo tarp paauglių visame pasaulyje. Ji jau išversta į 17 kalbų.

Šioje knygų serijoje pasakojama apie keturiolikmetės Nikės kasdienius nuotykius. Nikė nėra labai populiari, tai yra visai nepopuliari tarp savo bendraamžių... Tėčiui pradėjus dirbti naujame darbe, mergaitė ima lankyti privačią mokyklą. Šis pokytis turėtų Nikei suteikti daug laimės... tik ar taip iš tiesų nutiknka galėsi sužinoti, kai perskaitysi bent pirmąją dalį.

Nikė rašo dienoraštį, kurį pati ir iliustruoja, nes piešti ji be galo mėgsta. Dienoraštyje mergaitė atskleidžia visą savo kasdienybę. Kartais su šypsena, kartais labai rimtai rašo apie draugystę, meilę, populiarumą, santykius šeimoje. Knyga tokia įtraukianti ir lengvai skaitoma, o nuotykiai, kuriuos patiria Nikė, tokie panašūs į daugelio jos amžiaus (beje, Nikei 14 metų) paauglių realybę, kad, ko gero, čia ir slypi knygos populiarumo paslaptis.

Kam aš rekomenduočiau paskaityti šias knygas?

  • Visoms paauglėms, kurioms maždaug 10 - 14 metų,
  • Tiems, kurie nori sužinoti, kaip rasti draugų ir saugoti draugystę,
  • Tiems, kurie netiki, kad gėris visada nugali, o "priešai" taip ir lieka it musę kandę...,
  • Visiems, kurie patys rašo dienoraštį arba norėtų tai daryti, bet dar nesiryžo.

Grįžti atgal