Ar reikia rinktis draugus?

Ko gero dar prisimeni, kaip vaikystėje tėvai, auklėtojai ar kiti suaugę tau sakydavo: „...būk draugiškas ir draugauk su visais vaikais...“. Tik ar tai tiesa? Ar tikrai taip negražu ir nemandagu rinktis draugus, pasirinkti, su kuo nori draugauti, o su kuo ne?

Žinoma, mandagiai elgtis su visai žmonėmis tikrai vertėtų, nes, kaip sakoma, kaip šauksi – taip atsilieps. Tik ar su visais žmonėmis mes galime tapti draugais? Pagaliau, ar su visais mes norime būti draugais? Žinoma, ne! Tu netgi privalai rinktis draugus.

Draugai – vieni svarbiausių žmonių tavo gyvenime. Juk su jais praleidi daug savo laiko, todėl tikrai svarbu, kas bus tavo draugai.Tu gali rinktis tuos, kurie tave visada palaikys, kurie tave praturtins, su kuriais bendraudamas tu sužinosi daug įdomių, naujų ir naudingų dalykų. Bet gali ir neteisingai pasirinkti, jei tavo draugai iš tavęs juoksis, su tavimi konkuruos, norėdami būti geresni už tave, tave apkalbės, ar net skatins daryti ką nors blogo.

Taigi tu privalai turėti drąsos rinktis draugus. Ir pasirinkti juos ne todėl, kad jie turi brangių daiktų, yra madingi ar populiarūs tarp tavo bendraamžių, o todėl, kad jų vertybės, pomėgiai, požiūriai panašūs į tavo. Savo draugams tu turi patikti toks, koks esi, o ne tai, ką tu turi. Tik tada tavo draugai bus tikri draugai.


Grįžti atgal